505 508 768
Strona główna » Żaluzje Drewniane » Żaluzje Drewniane Lipowe

Żaluzje Drewniane Lipowe

Żaluzje z drewna lipowego to najbardziej klasyczne żaluzje drewniane. Klasyka, elegancja, ponadczasowość.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Czas wysyłki

Żaluzje drewniane lipowe — klasyka żaluzji

Żaluzje z drewna lipowego są najbardziej popularnym i klasycznym rozwiązaniem oferowanym od lat na europejskim rynku żaluzji drewnianych. Najbardziej popularnym wariantem jest żaluzja ze sterowaniem po jednej stronie (podnoszenie i obracanie), wyposażona w maskownicę z boczkami oraz posiadająca drabinkę taśmową (z tzw. taśmą ozdobną). Nieco rzadziej Klienci wybierają maskownice bez boczków (zwykle w przypadku montażu we wnęce), czy drabinkę sznurkową (bez taśmy ozdobnej). Ta druga opcja jest wskazana, gdy chcemy, by żaluzja odznaczała się lekkością lub gdy ma przesłaniać wąskie i wysokie okno – wówczas taśma ozdobna może dodatkowo wydłużyć optycznie całą przesłonę.

Czym charakteryzują się żaluzje z drewna lipowego

Drewno lipowe odznacza się kilkoma charakterystycznymi cechami. Po pierwsze jest to drewno wysoce elastyczne, co pozwala na wykonanie stosunkowo cienkiej listwy, a w konsekwencji zabiera mniej światła i przestrzeni z pomieszczenia. Po drugie, by uchronić lamelkę przed pękaniem i rozsychaniem – pokrywana jest warstwą mikro-laminatu, na który można nanieść wzór dowolnego usłojenia, np. dębowego. Kolejnym elementem jest faktura. Dzięki laminacji lamele z drewna lipowego są gładkie i cieszą się popularnością wśród Klientów, którzy w swoich aranżacjach lubią większą jednorodność i spójność.

Rekomendowany sposób montażu

Żaluzje drewniane można montować na wiele sposobów, jednak najbardziej popularnym i praktycznym jest montaż nad wnęką okienną lub pod sufitem. Jest to rozwiązanie pasujące do większości wnętrz i sytuacji montażowych. Funkcjonalność tego rozwiązania polega na tym, że złożona żaluzja chowa się całkowicie nad wnęką ona, zatem nie ogranicza pracy skrzydeł okiennych, nie ogranicza ilości docierającego światła, a po rozłożeniu w największym stopniu może wnętrze zacienić i pozwala zakryć jednym ruchem ręki całą wnęką, podczas gdy mniejsze żaluzje montowane do każdej szyby wymagają tylko pracy, ile szyb ma okno w danej wnęce.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu