505 508 768
Strona główna » Żaluzje Drewniane » Żaluzje Faux Wood PCV

Żaluzje Faux Wood PCV

Żaluzje Faux Wood PCV to idealny wybór do wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienki czy pływalnie. Oczywiście na wymiar. Oczywiście ekspresowo.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Czas wysyłki

Żaluzje Faux Wood PCV — co to jest?

Żaluzje Faux Wood PCV to żaluzje kompozytowe wykonane z połączenia dwóch tworzyw. Faux Wood PCV otrzymuje się poprzez wymieszanie w odpowiednich warunkach produkcyjnych fragmentów drewnianych oraz polichlorku winylu. Początkowo kompozyty wykonywany w celu zagospodarowania odpadu z tworzyw sztucznych, czyli recyklingu. Drugim aspektem było nadanie produktom oryginalnie wykonywanym z materiałów naturalnych ponadprzeciętnej wytrzymałości. Wielką popularnością cieszą się deski i meble tarasowe, które nie wymagają impregnacji, takiej jak naturalne produkty drewniane,  a ich faktura i wygląd nie ustępują tym tradycyjnym. Faux Wood również jest przykładem takiego połączenia. Żaluzje wykonane w tej technologii wyglądem i jakością nie odstają od tradycyjnych żaluzji drewnianych, a cechują się właściwościami niedostępnymi dla w pełni naturalnych żaluzji.

 

Do jakich pomieszczeń?

CLICKY® Flip 50 w wersji Faux Wood to idealne rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń, które odznaczają się większą wilgotnością niż ma to miejsce w zwykłym pokoju takim jak salon, czy sypialnia. Wszędzie tam, gdzie rolety materiałowe, plisowane, lub żaluzje drewniane mogą zakończyć swój żywot pokonane przez wodę – do akcji wkraczają żaluzje kompozytowe. Lamele żaluzji wykonane z Faux Wood doskonale poradzą sobie z olbrzymią ilością pary w łazience, zachlapaniem pod prysznicem czy wysoką wilgotnością na pływalni. Jeśli szukasz intymności w oparach gorącej wody twojego pokoju kąpielowego lub przeszklonej saunie parowej – żaden produkt nie zapewni jej lepiej niż żaluzje z Faux Wood PCV. Łączą elegancję żaluzji drewnianych z wodoodpornymi właściwościami tworzywa.

 

Różnice między zwykłym drewnem a sztucznym drewnem Faux Wood PCV

Największym atutem żaluzji CLICKY Flip 50® Faux Wood PCV jest ich wygląd, łudząco podobny do żaluzji drewnianych. Na pierwszy rzut oka – nie widać różnic. Osoba niedoświadczona, prawdopodobnie nie będzie miała świadomości, że żaluzja ta nie jest w 100% naturalnym produktem. Różnice między Faux Wood, a żaluzjami z drewna lipowego są bardzo subtelne. Pierwsza różnica to odcień bieli – kolor sól Faux Wood to nieco cieplejszy odcień bieli w stosunku do koloru Kokos – reprezentującego biel w drewnie lipowym. W przypadku czerni – różnica sprowadza się bardziej do faktury – żaluzje z Faux Wood są bardziej matowej, podczas gdy czarna Lukrecja z drewna lipowego do pół-mat. Drugą różnicą jest grubość lamelki. Między drewnem lipowym, a Faux Wood jest dokładnie pół milimetra różnicy. Drewno lipowe ma lamelki o grubości 2,5mm, a Faux Wood to 3mm. Trzecia, najbardziej widoczna różnica to kolor wewnątrz lameli. Białe lamele z drewna lipowego w miejscu nawiercenia otworów mają widoczny kolor drewna, podczas gdy kompozyt jest jednorodny kolorystycznie i nawet w miejscu perforacji zachowuje kolor z powierzchni lameli. Ostatnia dostrzegalna różnica to sztywność – żaluzje drewniane są nieco bardziej sztywne.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu