Jeśli chcesz uchronić się przed owadami wpadającymi do mieszkania, rozważ montaż moskitiery na okno. Pozwoli Ci ona na swobodne otwieranie i uchylanie okien, bez wpuszczania insektów mącących Twój spokój. Możesz zdecydować się na zwykłe siatki lub moskitiery ramkowe – rozwiązanie zdecydowanie bardziej solidne i długotrwałe. W jaki sposób dobrać je do swojego okna i jak zamontować moskitierę na okno?

Wszystkie instrukcje pomiaru i montażu w formie filmów oraz PDF znajdziesz w zakładce "Instrukcje" lub w sekcji "Informacje dodatkowe" na karcie produktu

 

Jak zamontować moskitierę – podstawowe zasady montażu moskitier

Sposób montażu moskitiery w oknie jest uzależniony od rozwiązania przewidzianego przez producenta. Jedni proponują swoim klientom klejone siatki, inni – moskitiery na okno przewiercane do ramy. Clicky stawia na montaż bezinwazyjny, dzięki któremu siatkę można łatwo zdjąć na zimę lub do umycia. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje montażu?

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są siatki. W zestawie otrzymujemy samoprzylepny rzep oraz tkaninę przypominającą tiul. Jest ona bardzo delikatna i niestety szybko się niszczy, dlatego trzeba postępować z nią ostrożnie. Jak zamontować siatkę na okno? Montaż siatki na owady zaczynamy od przyklejenia taśmy, w wewnętrznej części ramy okiennej. Następnie, załączony w opakowaniu materiał mocujemy na taśmie, zaczynając od jednego z górnych rogów. Pamiętaj, żeby dokładnie przyciskać tkaninę, tak aby rzepy dobrze ją złapały. Na końcu należy odciąć nożyczkami nadmiar siatki. Metoda ta ma jednak jeszcze jeden znaczący mankament – raz zdjętej siatki nie możemy już założyć ponownie i nadaje się jedynie do wyrzucenia.

Clicky wybiera trwalsze i użyteczniejsze rozwiązania, oferując klientom moskitiery ramkowe na drzwi i okna. Jak sama nazwa wskazuje, mają one postać ramki, do której przymocowana jest sztywna siatka. Montowanie moskitiery może przebiegać inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Na czym polega różnica? W przypadku montażu inwazyjnego ramka jest trwale przytwierdzana do ramy lub ościeżnicy – zazwyczaj za pomocą wkrętów.

Jak założyć moskitierę na okno w sposób bezinwazyjny? To rozwiązanie wyklucza konieczność ingerencji w strukturę okna. Robione na wymiar moskitiery Clicky Buzz są wyposażone w specjalne motylki, które szczelnie dociskają ramkę do ościeżnicy. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z wiertarki i w dowolnej chwili można samodzielnie zdjąć moskitierę. Naszym zdaniem pod każdym względem jest to najkorzystniejszy sposób montażu moskitier.

Jak dopasować moskitierę do typu okna?

Zanim zamówimy moskitierę na wymiar, upewnijmy się, że jest ona przeznaczona do typu okna, na które chcemy ją założyć. Obecnie na rynku znajdziemy okna:

  • zlicowane – tzw. jednopłaszczyznowe, w których ościeżnica i rama po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę;
  • półzlicowane – w których rama częściowo nachodzi na ościeżnicę, ale nie leży we wspólnej płaszczyźnie;
  • niezlicowane – gdzie skrzydło i ościeżnica są wyraźnie przesunięte względem siebie.

Moskitiery oferowane przez Clicky są przeznaczone wyłącznie do okien niezlicowanych i półzlicowanych. Wynika to z miejsca montażu – zakładamy je częściowo wewnątrz okna. W przypadku modeli zlicowanych pomiędzy ościeżnicą a ramą nie występuje luka, w której można osadzić moskitierę. Jeśli masz w swoim domu tego typu okna, musisz rozważyć inny sposób montażu – być może bardziej inwazyjny.

Gdy ustalisz już, że Twoje okna są właściwe do moskitier Clicky Buzz, możesz przejść do pomiarów. Zacznij od ich wysokości i szerokości. Otwórz okno i zmierz odległości pomiędzy uszczelkami. Zanotuj również głębokość profilu. W przypadku okien półzlicowanych konieczny będzie dodatkowy pomiar. Dotyczy on szerokości od zewnętrznej krawędzi ościeżnicy do najbardziej wysuniętej krawędzi skrzydła. Na obrazku został on zaznaczony literą P. Po zebraniu niezbędnych wymiarów możesz przejść do złożenia zamówienia. Jeśli w trakcie przeprowadzania pomiarów napotkasz jakieś trudności, nie wahaj się i skontaktuj się z pracownikami Clicky. Służymy fachowym doradztwem przez cały proces zakupu – przed złożeniem zamówienia, w trakcie realizacji oraz po jego zakończeniu.

Jak zamontować moskitierę na oknie i drzwiach balkonowych?

Powyżej wspomnieliśmy, że moskitiery Clicky Buzz zakłada się w sposób bezinwazyjny, czyli taki, który nie wymaga użycia wiertarki. Co więcej, do korzystania z tego produktu nie potrzebujesz nawet żadnych narzędzi. Moskitiera przyjeżdża do Ciebie w całości i jest gotowa do założenia w minutę. Jak zakładać moskitierę Clicky? Cały proces jest banalnie prosty i możliwy do wykonania przez jedną osobę.

  1. Otwórz okno.
  2. Złóż zaczepy mocujące, z wyjątkiem tych górnych.
  3. Przyłóż ramkę moskitiery do zewnętrznej krawędzi ościeżnicy, zaczynając od góry. Ościeżnica powinna znaleźć się pomiędzy ramką a uchwytami.
  4. Rozłóż pozostałe zaczepy.

Podobne rozwiązania funkcjonują również w przypadku okien balkonowych. Montaż moskitier z tego typu mocowaniem jest identyczny i nie powinien przysporzyć większych problemów, pomimo większych rozmiarów ramki. W przypadku wątpliwości możesz skorzystać z wideo-instrukcji zakładania moskitiery Clicky Buzz na kanale na YouTube.

Moskitiery i siatki na owady są niezwykle użytecznym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Dzięki nim dokuczliwe insekty nie mają wstępu do środka, a my nie musimy martwić się ukąszeniami komarów czy muchami zakłócającymi nasz sen. Clicky oferuje trwałe i skuteczne moskitiery, które bezinwazyjnie zamontujesz w mniej niż minutę. Ponadto produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, zatem bez problemu dopasujesz je do wykończenia swoich okien. Moskitiery wyróżniają się najwyższą jakością – są odpowiednio sztywne, aby ściśle przylegać do ramy okna, zapewniając najlepszą ochronę przed niechcianymi gości.