Drewniane żaluzje na okno są nie tylko praktyczną przesłoną, ale i elementem dekoracyjnym. Odpowiednio dobrane będą integralną częścią wystroju Twojego wnętrza. Przy wyborze

kolor i szerokość lameli to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Jeżeli brak Ci pomysłu na to, jaki model żaluzji Clicky wybrać, zainspiruj się gotowymi realizacjami. Gdzie ich szukać?

 

Żaluzje drewniane – skąd czerpać inspiracje?

Poszukiwania inspiracji na żaluzje i ich aranżację warto rozpocząć w najbliższym otoczeniu. Te osłony okienne najpierw zdobyły popularność w przestrzeni publicznej, a dopiero później zagościły w naszych domach. Poza tym, widząc je na własne oczy, przekonasz się, jak świetnie się prezentują w rzeczywistości i w jaki sposób komponują się z wystrojem. 

Spotkasz je w nowoczesnych biurach, gdzie zastąpiły żaluzje aluminiowe. Drewniana odsłona wprowadza w przestrzeń roboczą nieco naturalnego ciepła i przytulności. Dzięki temu przeszklone sale konferencyjne nie zioną już korporacyjnym chłodem, a zapraszają do ożywionej i kreatywnej dyskusji. Drewniane żaluzje spotkasz również w kawiarniach i restauracjach, gdzie poza praktycznością, doceniono je za walory estetyczne. Latem skutecznie osłaniają przed promieniami słońca, a jednocześnie cieszą oczy bardziej niż tradycyjne, materiałowe rolety.

Pomimo tego, jak często spotykamy żaluzje drewniane wokół nas, internet niezaprzeczalnie jest skarbnicą inspiracji wnętrzarskich. Znajdziesz tam zdjęcia gotowych aranżacji przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i zadowolonych użytkowników. Na Clicky prezentujemy gotowe realizacje z naszymi żaluzjami w rolach głównych i porady, jaki materiał wybrać, który sposób mocowania będzie najodpowiedniejszy i jak utrzymać żaluzje w czystości.

 

Jak zaaranżować drewniane żaluzje we wnętrzu?

Nowoczesne żaluzje drewniane w pokoju możesz zastosować w towarzystwie zasłon i firan, jednak fantastycznie wyglądają jako samodzielna dekoracja. To, jak będą się prezentować, jest uzależnione przede wszystkim od ich koloru oraz szerokości lameli. Białe żaluzje drewniane w salonie to świetne rozwiązanie, jeśli wnętrze urządzone jest w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Jasna barwa dobrze komponuje się z pastelowym kolorem ściany oraz bielą okna PCV. Taki model może być alternatywą dla żaluzji plisowanych. Ponadto nie przytłoczy pomieszczenia i dopełni jego gustowny wystrój.

Jeśli chcesz stworzyć udaną aranżację, wykorzystując drewniane żaluzje do salonu, wybierz takie, które mają kolor zbliżony do odcienia wykończeń mebli. Dzięki temu uzyskasz spójne połączenie. Barwę lameli warto dopasować także do wykończenia ram okiennych. Ciemna żaluzja wykonana z drewna będzie kontrastować z białą ramą, a pastelowa zgra się z jasnym oknem. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów i dylematów, żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe w sklepie Clicky są dostępne w ponad 30 kolorach! Dysponujemy również przydatnym wzornikiem. Z nami bez wątpienia znajdziesz perfekcyjny model!

Gdy znajdziemy już odpowiedni kolor, powinniśmy zastanowić się nad szerokością lameli. Na Clicky oferujemy żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 25 mm i 50 mm. Ta niewielka różnica w aranżacji może dawać zupełnie inny efekt. Przyjęło się, że szerokie lamele są zarezerwowane dla dużych przeszkleń, gdyż okazale prezentują się na większej powierzchni. Do małych okien kuchennych lub łazienkowych, polecamy wybór żaluzji z wąskimi lamelami. Stworzą spójną aranżację i zagwarantują więcej światła.

 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając żaluzje drewniane do domu?

Okazuje się, że kolor i szerokość lameli to nie jedyne cechy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drewniane żaluzje wewnętrzne do domu. Równie istotna co estetyka jest ich funkcjonalność, zatem przed zakupem powinniśmy rozważyć także sposób mocowania. W teorii możemy zrobić to na kilka sposobów – zarówno inwazyjnie, jak i bez konieczności wiercenia dziur w ścianach i ramach. Żaluzje wewnętrzne można zamontować do okna lub, podobnie jak żaluzje fasadowe, do ściany.

Pamiętaj, że drewno to naturalny surowiec o określonych właściwościach. W pomieszczeniach o większej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka, sprawdzą się żaluzje Faux Wood, wykonane z PCV imitującego drewno. Kompozyt wykorzystany do stworzenia tych żaluzji jest bardzo wytrzymały, co czyni je niezwykle odpornymi na działanie wody. W ofercie Clicky znajdziesz modele w dwóch kolorach – eleganckiej, złamanej bieli i matowej czerni.

Wyjątkową propozycją są też drewniane żaluzje Flip 50 Dual, które umożliwiają jednoczesne zamknięcie jednej części i uchylenie drugiej. Model Clicky to pierwsza tego typu propozycja w Polsce. Takiej wolności w dopasowaniu poziomu zaciemnienia próżno szukać u innych producentów. Co wyjątkowo ważne: żaluzje 50 Dual należą do tej samej rodziny produktów, co drewniane żaluzje 50 Flip, więc z łatwością dopasujesz do siebie produkty z obu tych kategorii.

 

Żaluzje drewniane a otwieranie okna

W praktyce sposób montażu żaluzji drewnianych ma znaczenie dla swobodnego otwierania okna. Jeśli chcemy mieć pewność, że skrzydło będzie pracować bez problemów, najlepiej zamontować żaluzję we wnęce okiennej, nad nią lub w przypadku wysokich okien – do sufitu. Dzięki temu ani listwa maskująca, ani lamele nie przeszkodzą szerokiemu otwarciu okna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre pomieszczenia mogą wymagać innego sposobu montażu, dlatego oferujemy żaluzje, które można montować na wiele sposobów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami – z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

Drewniane żaluzje to nowoczesna dekoracja okienna o klasycznym charakterze. W zależności od wybranego wzoru może wprowadzać designerską, modernistyczną atmosferę lub ciepły, sielski klimat. W sklepie Clicky znajdziesz tradycyjne żaluzje drewniane wykonane z drewna lipowego lub abachi oraz modele Faux Wood z kompozytu PCV. Dzięki szerokiej ofercie z pewnością dobierzesz takie, które sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach Twojego domu.