505 508 768
Strona główna » Żaluzje Aluminiowe

Żaluzje Aluminiowe

Żaluzje aluminiowe - idealne do nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych wnętrz.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Czas wysyłki

Żaluzje aluminiowe — trwałość na lata

Żaluzje aluminiowe Loft to najbardziej popularna przesłona okienna w Stanach Zjednoczonych. Można dostrzec ją niemal każdym filmie i serialu made in USA i to tam kierowaliśmy największą część naszej produkcji. Prawdopodobnie to za sprawą ich niewielkiego pakietu, lekkości i niezwykłej trwałości. Dzięki niskiej wadze – mechanizmy żaluzji obciążane są w znacznie mniejszym stopniu niż ma to miejsce w przypadku żaluzji drewnianych, co przekłada się na ich niezakłócone działania przez długie lata, nawet przy intensywnej eksploatacji. Jednocześnie cienkie lamele sprawiają, że po złożeniu żadna inna żaluzja nie zajmuje tak niewiele miejsca, co żaluzja aluminiowa, dlatego są one często jedynym możliwym wyborem do pomieszczeń, gdzie odległość od wnęki okiennej do sufitu jest niewielka.

 

Jak montować żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe można montować na szereg sposobów. Najbardziej eleganckim rozwiązaniem jest montaż na ścianie lub pod sufitem, który to eksponuje żaluzję i pozwala jej w większym stopniu wpływać na charakter i kolorystykę wnętrza. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by żaluzje loft zamontować we wnęce okiennej – tak, aby licowała z powierzchnią ściany. Możemy także zamontować ją na ramie okna, a mniejsze modele także przyszybowo, bezinwazyjnie czy międzyszybowo (w środku okna). Jest to najbardziej wszechstronny typ żaluzji, dlatego biorąc pod uwagę pełną gamę rozmiarów i kolorów – żaluzją Loft możemy uchronić przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami każde pomieszczenie.

 

Żaluzje z aluminium a czyszczenie i konserwacja

Żaluzje aluminiowe pod względem metod konserwacji nie różnią się znacznie od swoich drewnianego czy bambusowego rodzeństwa. Jest ono jednak bezpieczniejsze, gdyż nie są one podatne na działanie wilgoci, dlatego oprócz podstawowej metody czyszczenia, jaką jest odkurzanie zamkniętej żaluzji końcówką odkurzacza z miękkim włosiem – możemy ją spokojnie przecierać wilgotną ściereczką i nawet jeśli poziom jej wilgotności będzie wysoki – żaluzji aluminiowej nie grożą z tego powodu żadnego niebezpieczeństwa. Także możliwość stosowania jest praktycznie nieograniczona, gdyż nie odkształcą się one od pary wodnej czy zmiany temperatury i wilgotności powietrza.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu