505 508 768
Strona główna » Żaluzje Drewniane » Żaluzje Bambusowe

Żaluzje Bambusowe

Żaluzje bambusowe - najbliższe natury spośród eleganckich przesłon. Tak przytulnie jeszcze nie było. A do tego błyskawicznie i na wymiar!


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Czas wysyłki

Żaluzje bambusowe – eko rozwiązania do domu

Olbrzymi wybór przesłon okiennych potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednocześnie chcesz, by Twoje zakupy były ekologiczne – często wybór staje się jeszcze trudniejszy. Wówczas z pomocą przychodzi CLICKY® oferując Ci żaluzje bambusowe. Najmniej ekologiczne są produkty tekstylne, takie jak firanki, roletki czy plisy oraz przesłony wykonane z tworzyw sztucznych. W przypadku żaluzji bambusowych CLICKY® te dwa typy materiałów ograniczone są do minimum. Głównym materiałem, z którego są wykonane żaluzje bambusowe są włókna bambusa. Ich produkcja odbywa się poprzez sprasowanie bambusowych włókien pod dużym ciśnieniem, w wysokiej temperaturze. Tak formowane są listwy, z których następnie wycinane są lamelki żaluzji. Drugim materiałem jest stal, z której wykonana jest górna kaseta i wewnętrzny trzpień poruszający łożyskami i innymi elementami mechanicznymi. Także faktura żaluzji bambusowych jest w naszej ocenie najbardziej naturalna, estetyczna.

 

Kolory i rozmiary bambusowych żaluzji na wymiar — jakie wybrać?

Aby wybrać odpowiedni kolor żaluzji warto zwrócić uwagę jakie są dominujące kolory w twoim wnętrzu. Zaleca się, aby komponując wnętrze wybierać kolory i dodatki w 3 pasujących do siebie kolorach. Warto zatem oprócz elementów wystroju pomieszczenia zwrócić uwagę na kolor ścian, sufitu, okien czy elementów tarasu, jeśli żaluzja ma przesłaniać okno tarasowe. Należy też mieć na uwadze, że zdjęcia bardzo rzadko dobrze odzwierciedlają kolor żaluzji – zależy bowiem ono od światła, przy którym zostały sfotografowane, koloru ścian w studiu czy wreszcie ustawień monitora czy ekranu w telefonie. Dlatego chcąc starannie dobrać kolor żaluzji – warto zamówić darmowe próbki, które rozwieją wszelkie wątpliwości i pozwolą Ci sprawdzić, jak prezentują się dostępne kolory żaluzji w warunkach Twojego wnętrza. Drugim kluczowym aspektem jest rozmiar i jest on przede wszystkim determinowany sposobem montażu żaluzji. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów montażu znajdziesz w naszych materiałach dostępnych na stronie sklepu, platformie YouTube lub kontaktując się telefonicznie z naszymi ekspertami. Dowiesz się wówczas jak dokonać pomiarów i jak łatwo i wygodnie zainstalować żaluzje CLICKY®. Oprócz tego kupując nasze produkty wykonywane na wymiar – możesz wybrać stronę sterowania, dowolnie dobrać typ i kolor tekstyliów oraz kolor pozostałych elementów, w które wyposażone są nasze produkty (jak listwa maskująca czy stalowa rynna górna).

 

Gdzie sprawdzą się bambusowe żaluzje wewnętrzne?

Żaluzje bambusowe idealnie sprawdzą się w salonie, sypialni czy biblioteczce – słowem wszędzie tam, gdzie klimat natury, kubek gorącej herbaty i miękki, ciepły koc będą harmonijnie współgrały z magią tropikalnego lasu zaklętego w włóknach bambusowych lamel. Jednak, co widać na łamach najlepszych magazynów wnętrzarskich – także nowoczesne i surowe wnętrza „lubią” naturalny charakter bambusa, dlatego w wyborze miejsca przeznaczenia żaluzji bambusowych ograniczać cię może tylko twoja wyobraźnia.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu